Krizė – palankiausias metas kurti verslą

Eglė · 2009-07-24 Naujienos


Dažnai galvojama, kad per krizė pati patogiausia gerai apmokamo (o tokių yra?) valstybės tarnautojo pozicija. Mažai rūpesčių, beveik pastovus atlyginimas. Visgi net šios šiltos vietelės sunkmečio metu tampa vis mažiau patrauklios. Dar sunkiau ramiai išsėdėti privačiame sektoriuje.  O imtis nuosavo verslo, atrodytų, dabar  tik beprotis: kreditavimo sąlygos grobuoniškos, žmonės neturi pinigų, niekas nieko neperka… Ir visgi, esu įsitikinęs, kad būtent dabar yra geriausias laikas kurti verslą.
Ar kada nors anksčiau pirkėjai taip lengvai susiviliodavo galimybėmis sutaupyti kaip dabar?Sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, energijos ir taip toliau. Prekės ženklas, ar puikus aptarnavimas tėra antraeiliai dalykai. Ir jai sugebėsite pasiūlyti pirkėjams naują gėrybę ir pareikalausite mažesnių pirkėjų resursų nei jūsų konkurentai, laimėsite. Be to šiuo metu klientai linkę elgtis novatoriškiau, vis lengviau perka prekes ir paslaugas internetu ar kitais novatoriškais metodais. Tai taip pat gali būti jūsų šansas.
Beveik bet kokiam verslui reikalinga komanda. Universitetus baigę absolventai tiesiog kovoja dėl darbo vietų, itin lanksčiai reaguoja ir į ne pačių geriausių sąlygų pasiūlymą. O kiek darbo rinkoje yra darbo netekusių kvalifikuotų darbuotų! Talentingą komandą surinkti turbūt nebuvo taip lengva nuo įstojimo į ES, po kurio dėl emigracijos Lietuva nuolat išgyveno realistiškai apmokamos kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą.
Tiekėjai? Siekdami nenutraukti veiklos ir realizuoti produkciją (o pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis tai nuolat gresia) jie lengvai sutiks koreguoti sutartį jums palankiomis sąlygomis. Galite susitarti tiek dėl palankesnių kainų, tiek dėl ilgesnių atsiskaitymo terminų.
Ir pagaliau net per krizę galioja esminė verslo kūrimo taisyklė: geriau dabar nei vėliau. Bet kokia nauja idėja lengvai gali būti pritaikyta konkurentų, todėl būtina paskubėti, išsiveržti pirmam, nes tinkamas meto galite ir nebesulaukti. Sėkmės kuriant verslą!

-->

© VšĮ "Verslo iniciatyva", 2009-2019. Visos teisės saugomos. E-sprendimai ir dizainas - I AM AURI.