Miesto pirkimo pamokėlė
Pamokėlės autorius – Vladimiras Romanovas, pasaulyje žinomas, kaip Lietuvos verslininkas, trečdalio Ūkio banko ir penktadalio Škotijos futbolo klubo “Hearts” akcijų savininkas.Vladimiro Romanovo nuosavo verslo pradžia tapo megztinių prekyba Kaune. Pirmuosius pinigus jis uždirbo dar septintojo dešimtmečio pabaigoje, tarnaudamas povandeniniame laive, Murmansko jūrų laivyne, vėliau – “taksaudamas”. 1972 m. jis įsigudrino pasinaudoti įstatymu, kuris leido karo veteranams ir kai kuriems kitiems privilegijuotiems piliečiams, užsiimti namudiniu verslu. Įsigijo vienuolika mezgimo mašinų – tai ir buvo jo verslo aukštumų pradžia. Surinkęs pakankamai pinigų, ėmė supirkinėti Lietuvos pramonės įmonių akcijas, įsigijo “Kotono”, “Silvos”, “Dirbtinio pluošto” gamyklos akcijų paketus. Viena po kitos šios įmonės bankrutavo. Po vieno paskutinių Lietuvos pramonės gigantų – “Dirbtinio pluošto” bankroto, investicijas Romanovas perkėlė į Balkanų regioną.
Šis, prieštaringai vertinamas verslininkas, įsigijo dalį Ūkio banko akcijų. Padedant Ūkio banko investicinei grupei (ŪBIG), kurios pagrindinis savininkas ir yra jis pats, dabar valdo boksitų ir marmuro kasyklas Azijoje, Pietų Amerikoje, Ukrainoje, Rusijoje, bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, be to, neseniai sudarė sutartį su Indais. ŪBIG aktyviai veikia Balkanuose, kur valdo kontrolinį Biračo molžemio gamyklos akcijų paketą.
V. Romanovas savo verslo strategiją dėsto taip: “Gamyba man neįdomi. Pagaminti gali bet kas, o pamėgink parduoti, rasti rinką! Tik turėdamas plačias Rusijos, Ukrainos rinkas galiu šį tą uždirbti”
Vyras neslepia, jog jo sėkmės paslaptis, pirmojo stambaus sandorio metu uždirbtų pinigų sėkmingas investavimas.
Panašu, kad šiuo metu sėkmingas verslininkas, Vladimiras Romanovas, užsimojo nupirkti lietuviškiausią Lietuvos miestą. Kauno „Žalgirio“ komanda atsidūrė šio kontraversiškai vertinamo Ūkio banko savininko rankose. Už savivaldybės lėšas Nemuno saloje statoma krepšinio arena, taip pat atitenka šio verslininko kišenei.
Vladimiras Romanovas dalyvaudamas šokių turnyre „Šok su žvaigžde“, aiškiai parodė, kad turint pinigų galima pasiekti aukštumas, daugelis dalykų yra nuperkama tik skirtingai įkainota.. Apart pasivaikščiojimų po šokių aikštelę Vladimiras daugiau jokių savo “šokių” sugebėjimų neparodė, tačiau laimėjo turnyrą ir gavo geriausio šokėjo prizą.
Skaičiuokite kaip norite, tačiau faktinis LNK finansuotojas (taigi, kaip ir savininkas) yra Ūkio bankas, o jo savininkas – Vladimiras Romanovas, apie kurį viską pasako vienas vienintelis sakinys iš Anglijos laikraščių publikuotų straipsnių: „Vladimiro Romanovo ir Rusijos mafijos interesai kartais sutampa“.
Apibendrinus visus pastaruoju metu Vladimiro Romanovo atliekamus veiksmus, tokius kaip: bandymas dalyvauti prezidento rinkimuose, Kauno „Žalgirio“ vairo perėmimas į savo rankas, taip pat noras gauti žmonių simpatijas dalyvaujant madų bei šokių renginiuose, liudija apie tai, jog per sekančius rinkimus, ypač jei bus įteisinti tiesioginiai mero rinkimai, gali nutikti ir taip, jog turėsime Kaune merą „rusą“.