Verslo angelai Lietuvoje

Eglė · 2010-10-10 Naujienos


Viena pagrindinių jaunimo neskatinančių imtis verslo priežasčių – tai pradinio kapitalo trūkumas. Siekiant susilpninti šį lemiantį pasirinkimą veiksnį, rinkoje veikia verslo angelai, neformalūs investuotojai, galintys finansuoti įmonės steigimą kaip dalininkai bei tiesiogiai konsultuoti įmonę valdymo klausimais. Verslo angelai pasirengę investuoti savo kapitalą į rizikingas veiklas, remdamiesi savo patirtimi bei interesais.

Lietuvos jaunimas gali prisijungti tiek prie Lietuvos (VAT), tiek ES (EBAN) verslo angelų tinklų. VAT susideda iš privačių ir biudžetinių organizacijų, kurios veikia kaip tarpininkai tarp „verslo angelų“ ir verslininkų. Šių tinklų pagrindinė funkcija yra sukurti bendradarbiavimą tarp „verslo angelų“ ir verslininkų, ieškančių finansavimo galimybių. „Verslo angelų“ tinklai atlieka labai svarbų vaidmenį derindami nuosavo kapitalo paklausos (verslininkai) ir pasiūlos („verslo angelai“) puses.

Pagrindinės VAT kompetencijos apima: informacijos apie verslo angelų vaidmenį inovacijų procese skleidimą, siekiant pritraukti naujus tinklo narius, dalijimąsi kompetencijomis verslo kūrimo, idėjų realizavimo aspektais, pasiūlymų (tiek investicinių, tiek investavimo) srauto užtikrinimas. Lietuvos verslo angelų tinklo duomenimis, per metus „verslo angelai“ vidutiniškai gauna nuo 7 iki 12 investavimo pasiūlymų, tačiau investavimui renkasi tik vieną arba du sandorius.

EBAN tai 250 verslo angelų tinklų iš 28 valstybių administruojantis tinklas, prie kurių prisijungę apie 20000 verslo angelų, kurių pavieniai asmenys sudaro 75000, per metus vidutiniškai įgyvendinama 40000 verslo planų už 4 mlrd. eurų.

IT ir programinės įrangos rinkos išliko labiausiai verslo angelų investicijas traukiančiu sektoriumi visoje Europoje, tačiau 2009 metais išaugo investicijos į sveikatos ir aplinkos apsaugos verslo planus.

-->

© VšĮ "Verslo iniciatyva", 2009-2019. Visos teisės saugomos. E-sprendimai ir dizainas - I AM AURI.