”Verslo iniciatyva” Žinių radijuje!

Eglė · 2013-05-22 Naujienos


Balandžio 4 dieną Žinių radijuje skambėjo diskusija apie verslo pradžios sunkumus, VšĮ “Verslo iniciatyva” direktorius  Darius Karaša aktyviai dalyvavo diskusijoje ir teigė, kad šiuo metu didelių kliūčių pradėti verslą Lietuvoje nėra.

Straipsnis iš Žinių radijo internetinio puslapio:

Pinigų verslo pradžiai yra, bet juos gauti – neįmanoma?

SEB banko užsakymu atlikta Baltijos šalių gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad savo verslą pradėti labiausiai nori lietuviai, tačiau daugiausiai įmonių įkuria Estijos gyventojai. Naują įmonę būtų įdomu įsteigti 54 proc. lietuvių, 49 proc. latvių ir 31 proc. estų. Tačiau ta pati apklausa parodė, kad per pastaruosius dvejus ar daugiau metų Estijoje įmones įkūrė 17 proc. apklaustųjų, Latvijoje – 13 proc., o Lietuvoje – vos 6 proc.

Lietuva iš kitų Baltijos šalių išsiskiria ir tuo, kad latviai ir estai kaip pagrindinę priežastį, stabdančią įmonės steigimą, nurodo finansavimo trūkumą, o lietuviai – dar ir biurokratiją, kuri juos gąsdina net labiau nei finansavimo trūkumas.

Vis dėlto jaunimo verslumo skatinimo projektus rengiančios viešosios įstaigos „Verslo iniciatyva“ direktorius Darius Karaša teigia, kad šiuo metu verslo pradžiai labai didelių kliūčių nėra.

D. Karaša ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Finansai: faktai ir nuomonės“ sakė:

Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorius Giedrius Romeika tikina, kad verslo pradžiai pinigų pasiskolinti siūloma iš įvairių šaltinių ir verslo skatinimo programų, tačiau skolinimosi procesas yra per daug biurokratizuotas ir sunkiai įkandamas pradedančiam verslui.
G. Romeika sakė:

D. Karaša sutinka, kad paskoloms verslo pradžiai gauti egzistuoja per dideli biurokratiniai barjerai, ir siūlo itin mažoms sumoms, kurios paskatintų kūrybingą jaunimą išbandyti jėgas versle, nekelti didelių reikalavimų.

D. Karaša sakė:

G. Romeika mano, kad didelis skirtumas tarp norinčių imtis verslo ir realiai tą darančių asmenų rodo per didelį lietuvių nepasitikėjimą savo jėgomis ir baimę bankrutuoti.

G. Romeika sakė:

 

-->

© VšĮ "Verslo iniciatyva", 2009-2018. Visos teisės saugomos. E-sprendimai ir dizainas - I AM AURI.